Przy okazji wyjazdu po ceramikę w Góry Sowie, natrafiliśmy w miejscu w którym spaliśmy na kawę z Sowiogórskiej Palarni Kawy. Wygooglaliśmy sprawę, ale nie znaleźliśmy za wiele informacji. Postanowiliśmy zrobić więc to co zawsze, czyli po prostu tam pojechać. Problem był tylko taki, że widok ze Street View pokazywał nam, że ów palarnia znajduje się dalej niż koniec drogi, a jedyne co widać to jakiś stary dom, w którym raczej nikt nie mieszka. Mimo wszystko pojechaliśmy.

Po dojechaniu do celu okazało się, że znajdujący się na końcu drogi dom nie wygląda już tak samo jak na mapach Google. Była w trakcie odnowy, a zabawki i dziecięce rowery świadczyły, że została kupiona przez jakieś młode małżeństwo. Zaparkowany obok domu samochód świadczył, że ktoś jest na miejscu więc postanowiliśmy zapukać do drzwi. Drzwi otworzyła sympatyczna aczkolwiek zdziwiona dziewczyna. Zapytaliśmy wprost! "Czy Pani tu pali kawę"? I tak zaczęła się nasza znajomość z Justyną i przecudnie zlokalizowaną na zboczu góry Sowiogórską Palarnią Kawy. Ucięliśmy sobie miłą pogawędkę na tarasie, pochłonęliśmy widoki, kupiliśmy trochę kawy i wróciliśmy do domu.

Sowiogórska Palarnia Kawy i sklep Wonność

A tak Justyna pisze sama o swojej palarni:

Jesteśmy rzemieślniczą palarnią kawy zlokalizowaną w malowniczych Górach Sowich.

Sowiogórska Palarnia Kawy powstała z miłości do kawy i slow life’u, które to połączenie przyświeca każdemu etapowi produkcji naszej kawy. W naszej manufakturze dbamy o każdy szczegół. Ziarna wypalane przez nas są zawsze najwyższej jakości, a proces palenia powtarzalny. Kawa po wypaleniu odpoczywa, po czym jest przez nas ręcznie pakowana, etykietowana i niezwłocznie wysyłana do Was.

Bardzo chcemy by nasza świeżo palona kawa cieszyła nie tylko Wasze podniebienia ale również oczy, dlatego nasze opakowania zdobią ręcznie rysowane grafiki Muflona, Dzika, Sowy i Jelenia wykonane przez naszego lokalnego artystę.Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl